Кина супермаркет комерцијални лизгачки стаклени заоблен капак градите комбинација остров фрижидер производител и Фабрика | Dusung

супермаркет комерцијални лизгачки стаклени заоблен капак градите комбинација остров замрзнувач

супермаркет комерцијални лизгачки стаклени заоблен капак градите комбинација остров замрзнувач

Краток опис:

 

Smart комбиниран тип островот замрзнувач е најновата generationfreezer кабинет развиен од страна на KaiChuang dependingon дизајн идеја на романот изглед, одлична displayeffect, флексибилни различни комбинација, висока ефикасност и energysaving, која победи на одобрување на многу клиенти; Клиентите можат да изберат комбинација тип слободно, според tothe конкретната средина на трговскиот центар: како самостојна единица застане, asline нагоре, како остров, како круг islandor натпревар со theshelves на супермаркет.


 • Модел: ZD0.5P, ZD0.7D, ZD0.8P, ZD0.9P
 • Температурен опсег (℃): ≤18 ℃
 • Систем за ладење: Статични Систем за ладење
 • Напон (V):: 220V / 50Hz, 110V / 60HZ
 • Климатска класа: N-СТ
 • Одмрзнување: автоматско
 • Каталог страница: 13
 • Details

  Тагови

  Бруто волумен (L) 375L430L 635L480L

  спецификација
  модел ZD0.5P  ZD0.7D ZD0.8P  ZD0.9P
  На екранот област (㎡) 0.9 1.1 1.2 1.5
  Обем (L) 460 560 570 690
  транспорт
  Димензија (mm) 1470 * 876 * 83 1870 * 876 * 83  2115 * 876 * 83  2502 * 876 * 83
  20 'контејнер оптоварување 14 12 12 8
  40'HC контејнер оптоварување 28 24 24 16
  40HQ "Макс вчитување / 3in1 42 33 33 24

  За редовни авто одмрзнување, повеќе волумен и заштеда на енергија, подобро замрзната ефект, да се избегне да scrach внатрешноста кутија тело.

  4

  Повеќе флексибилни можности за комбинација, се стави сам, како што линија или како остров.

  6

  Втиснување алуминиум пена внатрешни кутија, подобро stickup со evaporator.Compare со рамен внатрешната кутија, тоа е лесно да се меур, и посебна од кутијата со пена.

  Материјал на испарувачот, DUSUNG бакар VS AHT алуминиум.

  1
  3

  6 круга на испарувачот и кондензаторот, подобро ладење ефект.

  Производство на повеќе од 24.000 единици in2018.

  2
  5
  WhatsApp Онлајн Chat!