Кина Dusung Комерцијални ковчег замрзнувач заменливи комбиниран тип чилер замрзнувач производител и Фабрика | Dusung

Dusung Комерцијални ковчег замрзнувач заменливи комбиниран тип чилер замрзнувач

Dusung Комерцијални ковчег замрзнувач заменливи комбиниран тип чилер замрзнувач

Краток опис:


 • Модел: ZM14BL01, ZM21B01, ZM25BL01
 • Температурен опсег (℃): 2 ~ 8 ℃
 • Систем за ладење: вентилација систем за ладење
 • напон, фреквенција: 220V / 50Hz, 110V / 60HZ
 • Климатска класа: N-СТ
 • Одмрзнување: автоматско
 • Каталог страница: 28
 • Details

  Тагови

  спецификација
  модел ZM14BL01 ZM21BL01 ZM25BL01
  Нето волумен (L) 1200 1400 1640
  Димензија (Ш x Д x В) 1470 * 652 * 2389 2115 * 652 * 2389 2500 * 652 * 2389

  Голем екран област и добра пропустливост.

  1-ZM-Dusung-ладење

  Градите замрзнувач може да биде избран и склопени по своја волја.

  2.1--8-ZM-Dusung-ладење

  Електронски Греење двојно застаклените шупливо стакло на вратата, да се спречи замаглување.

  2.3-ZM-Dusung-Refrigeration.jpg

  Замрзнувач-сандак анти-судир бар донесува меки и тврди технологија, горниот дел од мека и пониски тешко, и дното плоча донесува.

  5-ZM-Dusung-ладење

  Интегративен машина, лесно да се движи, да го промените изгледот на волја, ниска цена декорација.

  4-ZM-Dusung-Refrigeration.jpg

  Користете EBM водоотпорен ниска фан бучава.

  6-ZM-Dusung-ладење

  Фрижидер користи увезени ниско-Е стакло врата со електрични апарати.

  2.3-ZM-Dusung-Refrigeration.jpg
  WhatsApp Онлајн Chat!