• за нас

  DUSUNG ладење е најголемиот производител на островот замрзнувач во Кина.
 • Најчесто поставувани прашања

  Решение на потсистемот за следење на Покажи чип
 • WHY CHOOSE US?

  DUSUNG group established in Qingdao since 2002, after 18 years in the field of the commercial refrigeration manufacture,we have 5 well-known commercial freezer brands-DUSUNG,KAICHUANG,BINHONG ZHONGKELVNENG, KCK. DUSUNG refrigeration is the biggest island freezer manufacturer in China.

  производ

  разновидност

  Вид на мало

  тип на случај

  функција

  повеќе

  апликација

  Производ апликација домен и апликација Дијаграм
  • ладење месо

   Dusung-ладење-Месо случај
   повеќе
  • Стакло на вратата на замрзнувачот

   Dusung-ладење-стакло од врата на замрзнувачот
   повеќе
  • ладење Комбинираат

   Dusung-ладење-Круг-semivertical
   повеќе

  Вести

  Производ Корпоративни и развој
  • Dusung Refrigeration start to work today ...

   Dusung Refrigeration start to work today on 18th,Feb 2020, Even China is still surfuring under the COVID-19,but the new cases decreased for 5 days,everything turns better....
   Dusung Refrigeration start to work today on 18th,Feb 2020
  • Start of Winter In China Dusung Cool

   Start of Winter, (Chinese: 立冬), the 19th solar term of the year, begins this year on Nov 8 and ends on Nov 21. Start of Winter is the first solar term of winter, which means winter is coming and...
   Start of Winter In China Dusung Cool
  • Фрост потекло од Dusung Кул

   Традиционалните кинески лунарниот календар дели година во 24 соларни термини. Потеклото Фрост, (кинески: 霜降), на 18-ти соларни рок од годината, започнува оваа година На здравје 24 и заврши на 7. ноември Ф ...
   Фрост потекло од Dusung Кул
  • DUSUNG ладење учествуваат во ДОМАЌИН МИ ...

   Dusung Ладење учествуваат во опрема, Кафе и храна 41th Меѓународниот Hospitallty Изложба на 18 ~ 22, октомври 2019 година FieraMilano HALL6 Стенд L01 Добредојдовте во посета на нашиот штанд, да се зборува АБО ...
   DUSUNG ладење учествуваат во ДОМАЌИН MILANO 2019

  Создаде иднина со генијалност.

  Нема ништо како гледањето на конечниот резултат со свој очи
  Пристап до бесплатни прирачници и примероци
  WhatsApp Онлајн Chat!